Centrum wiedzy

Schody drewniane na wymiar

Schody drewniane na wymiar – jakie wybrać?

Schody drewniane na wymiar – jakie wybrać?

6 maja 2020

Zdecydowałeś się aby w twoim nowym domu pojawiły się schody drewniane? Gratulujemy słusznej decyzji. Jesteśmy pewni że drewniane schody będą zwieńczeniem twoich marzeń o własny, bezpiecznym i przytulnym domu. Mają one wiele zalet. Jedna z nich to umiejętność tworzenia ciepłego i dopracowanego wnętrza. Drewno jest materiałem naturalnym i ekologicznym, a tym samym bardzo dobrze wpływa na samopoczucie domowników i korzystnie reguluje mikroklimat w pomieszczeniach. Schody drewniane można również wykończyć na jeden z wielu sposobów, uzyskując niestandardowe efekty wizualne.

Ile się czeka na schody drewniane na zamówienie?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Czas realizacji zamówienia na schody drewniane jest uzależniony od bardzo wielu czynników. Wszystkie z nich prezentujemy poniżej.

  1. Możliwości produkcyjne – firmy wykonujące schody drewniane na wymiar, mogą mieć dłuższą lub krótszą kolejkę zamówień. Należy się domyślać, że jeśli mamy do czynienia z firmą bardzo solidną i chętnie wybieraną przez klientów, to na schody na zamówienie będziemy czekać dłużej. Nie należy się tym zrażać, ponieważ ich wysoka jakość może w pełni to oczekiwanie rekompensować.
  2. Dostępność surowca – dobrze wykonane schody drewniane na wymiar muszą być wyprodukowane z surowca odpowiedniej jakości. Powinien on mieć odpowiednio niski poziom wilgotności i być skutecznie zaimpregnowany. Dzięki temu, schody mogą nam służyć dłużej i bezpieczniej.
  3. Produkcja i montaż – im bardziej będą skomplikowane schody drewniane na wymiar, tym dłuższy będzie ich czas produkcji. Należy o tym pamiętać i zamawiać schody z wystarczająco dużym wyprzedzeniem. Zapewni to firmie odpowiedzialnej za ich produkcję należyte wykonanie zamówienia, tak aby było zgodne z oczekiwaniami inwestora.

Schody drewniane na zamówienie ? zabiegowe, dwu biegowe, proste?

Jeżeli powierzchnia, układ pomieszczeń, konstrukcja budynku pozwala zamontować dowolny rodzaj schodów drewnianych, musimy poważnie zastanowić się nad ich  konstrukcją. Zdecydowanie najwygodniejsze będą schody drewniane dwu biegowe ze spocznikiem. Są komfortowe w chodzeniu po nich, mają jednakową głębokość stopnia na całej szerokości, a dodatkowo posiadają praktyczny spocznik ? podest w połowie wysokości. Jednak nie zawsze takie schody można zamontować. Przeszkodą może być ograniczona ilość miejsca, która została na nie przewidziana. Wówczas rozwiązaniem mogą być schody zabiegowe. Nie posiadają one spocznika, a w jego miejscu stopnie mają kształt trójkąta.

Ile trwa montaż schodów drewnianych na wymiar?

Mamy bardzo dobrą wiadomość. Gotowe schody drewniane mogą być dostarczone do nieruchomości w całości ? jeśli ich wielkość pozwala na transport lub w kilku modułach, przygotowanych do złożenia. Cały proces instalacji bez trudu powinien się zamknąć w ciągu jednego dnia. Dodatkowo schody drewniane są już zaimpregnowane i pomalowane zgodnie z życzeniem klienta, nie wymagają zatem innych prac przygotowawczych po ich skręceniu w całość. To bardzo przyspiesza czas potrzebny na oddanie nieruchomości do użytkowania.

Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami
i zapytaj o schody dla
swojego domu

Lokalizacja
ul. Hołdownicza 21F
74-400 Dębno
Dane kontaktowe
Tel. +48 95 760 43 33
E-Mail: biuro@kami.com.pl