Centrum wiedzy

Ile kosztują schody drewniane?

Ile kosztują schody drewniane?

Ile kosztują schody drewniane?

3 czerwca 2020

Od dłuższego czasu zastanawia cię jaki jest koszt schodów drewnianych i dlaczego są one tańsze niż schody monolityczne, wykonywane na etapie budowy nieruchomości? Mamy dobrą wiadomość. Produkujemy schody drewniane nieprzerwanie od wielu lat. Posiadamy bardzo duże doświadczenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonać nawet najtrudniejsze zlecenie, gwarantując atrakcyjne ceny i wysoki standard. Doskonale wiemy jakie czynniki mają bezpośredni wpływ na cenę i co możemy zrobić, aby była ona przystępna dla naszych klientów.

Z czego produkuje się schody drewniane?

Jak sama nazwa wskazuje, schody powstają z drewna. Jednak nie byle jakiego. Nie jest to pierwszy lepszy gatunek ścięty w lesie i poddany obróbce. Nowoczesne schody drewniane muszą być trwałe, wygodne i przede wszystkim bezpieczne. Aby móc spełnić wszystkie te warunki, schody produkowane są ze starannie selekcjonowanych gatunków drewna liściastego. Jest ono pozyskiwane w Skandynawii i poddawane specjalistycznej obróbce. Przede wszystkim musi ono być odpowiednio długo suszone. Ma to na celu pozbycie się z drewna niepotrzebnej wilgoci. Gdyby jej zawartość była zbyt wysoka, schody drewniane mogłyby się kurczyć w czasie ich użytkowania, powstawałyby nieestetyczne szczeliny, a chodzeniu po nich towarzyszyłoby skrzypienie. Sezonowanie drewna konstrukcyjnego pozwala tego uniknąć.

Schody drewniane ? cena i jej składowe

Już wiemy że duży wpływ na koszt schodów drewnianych ma gatunek materiału, z którego zostały wykonane. Jednak nie tylko to. Kolejny czynnik to konstrukcja schodów. Im ich wygląd jest bardziej skomplikowany i złożony, tym wyższa jest cena produkcji schodów. Konieczność bardzo dokładnego spasowania dużej liczby elementów sprawia, że proces produkcyjny jest długi i złożony. Ma to oczywiście swoje przełożenie na cenę. Kolejny czynnik decydujący o tym, jaka będzie cena za schody drewniane to dodatkowe akcesoria. Niezbędnym elementem każdych schodów jest barierka, nazywana również poręczą. Ma ona zabezpieczać osoby chodzące po schodach przed upadkiem. Barierka może być prosta, wykonana z drewna lub mieć nowoczesny wygląd. W tym drugim przypadku do jej produkcji często wykorzystuje się stal i szkło. Rzecz jasna, ten drugi rodzaj poręczy jest droższy niż poręcz drewniana.

Jak konserwować schody drewniane i ile to kosztuje

Mówiąc o tym, jaki jest koszt schodów drewnianych, nie można pominąć jednej, bardzo ważnej rzeczy. Drewno jest materiałem naturalnym, wymagającym regularnego impregnowania. Aby zachować mogło swój pierwotny wygląd i wytrzymałość, należy okresowo pokrywać go lakierem. To rzecz jasna również wymaga czasu i pieniędzy, dlatego cena schodów drewnianych powinna być powiększona o ich regularne impregnowanie. Można to robić samodzielnie, wówczas jedynym kosztem będą dla nas materiały. Jednak nie maja wystarczającej ilości czasu, zadanie to należy powierzyć specjalistom.

Schody drewniane ? konserwacja krok po kroku

1 – zeszlifuj starą warstwę lakieru,

2 – dokładnie odkurz i oczyść schody drewniane,

3 – pomaluj je lakierem lub bejcą, nakładając kilka warstw po całkowitym wyschnięciu poprzedniej.

Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami
i zapytaj o schody dla
swojego domu

Lokalizacja
ul. Hołdownicza 21F
74-400 Dębno
Dane kontaktowe
Tel. +48 95 760 43 33
E-Mail: biuro@kami.com.pl