Centrum wiedzy

Schody drewniane do różnych budynków

Schody drewniane do różnych rodzajów budynków

Schody drewniane do różnych rodzajów budynków

15 lipca 2020

Drewno jest jednym z najstarszych materiałów konstrukcyjnych. Ma ono mnóstwo zalet. Jest powszechnie dostępne, stosunkowo tanie, łatwe w obróbce, dobrze znosi trudne warunki użytkowania, a do tego można z drewna wykonywać najbardziej skomplikowane konstrukcje. To wszystko sprawia, że również i dziś nie maleje popularność domów drewnianych, jak również schodów z drewna. Zajmiemy się tymi ostatnimi. Co powinniśmy na ich temat wiedzieć? Przede wszystkim to, kiedy i gdzie warto stosować nowoczesne schody drewniane oraz jak są one wykonane.

Producent schodów z drewna ? dziesiątki ofert na rynku

Schody drewniane nigdy nie występują jako element gotowy, do kupienia w sklepie. Dlaczego? Ponieważ ich wykonanie zawsze wymaga odpowiedniego przygotowania. Aby schody były wygodne, bezpieczne i trwałe, należy je starannie wymierzyć. Służy do tego specjalny wzór, który ułatwia obliczenie odpowiedniej ilości stopni, ich wysokości i głębokości. Tylko wtedy schody będą naprawdę wygodne i bezpieczne do chodzenia po nich. Schody drewniane na wymiar mogą być wykonane na wiele różnych sposobów. Mogą to być schody zabiegowe, dwubiegowe ze spocznikiem, wachlarzowe, proste i wiele wiele innych. Drewno jest na tyle elastycznym i łatwym w obróbce materiałem, że z jego pomocą możemy wykonać dowolny rodzaj schodów.

Gdzie montować schody drewniane  na zamówienie?

Każdy rodzaj nieruchomości jest odpowiednim wyborem, jeśli chodzi o wybór schodów drewnianych. Pięknie się prezentują w nieruchomościach mieszkalnych, takich jak domy i apartamenty dwupoziomowe. Nadają się również do używania w obiektach usługowych, takich jak biura, salony i pracownie. W końcu schody z drewna nadają się również do stosowania w domkach letniskowych, wypoczynkowych, a nawet altanach i budynkach gospodarczych. Są lekkie, bardzo proste w montażu i dają mnóstwo możliwości konfiguracji.

Koszt schodów drewnianych ? czy można go obniżyć?

Sporo osób ma obawy o to, jaka będzie cena za schody drewniane. Koszt produkcji i montażu schodów z drewna rzeczywiście może być bardzo różny i zależy od wielu czynników. Jakich? Na przykład wielkości schodów oraz ich konstrukcji. Na szczęście niemal każdy producent schodów drewnianych daje możliwość obniżenia ceny, poprzez zrezygnowanie z wykonania dodatkowych usług. Jakich? Na przykład inwestor we własnym zakresie może zająć się impregnacją schodów, czyli ich malowanie specjalnym środkiem impregnującym. Ma on postać lakieru bezbarwnego lub kolorowej bejcy. Mając odpowiednie doświadczenie, narzędzia i pomocników, można również samodzielnie zamontować schody wewnętrzne drewniane. Tu zalecamy jednak daleko idącą ostrożność. Aby takie schody rzeczywiście były bezpieczne w użytkowaniu, ich montaż musi być wykonany zgodnie ze sztuką.

Schody drewniane na wymiar ? klasyczne czy nowoczesne?

Nie ma żadnych problemów, aby producent schodów wykonał je w dowolnym stylu. Mogą to zatem być nowoczesne schody drewniane, np. wspornikowe, jak również schody drewniane w klasycznym wydaniu, czyli najczęściej jednobiegowe łamane lub dwu biegowe ze spocznikiem.

Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami
i zapytaj o schody dla
swojego domu

Lokalizacja
ul. Hołdownicza 21F
74-400 Dębno
Dane kontaktowe
Tel. +48 95 760 43 33
E-Mail: biuro@kami.com.pl