Nasz katalog

Opcja 1: Wersja cyfrowa

Zobacz nasz katalog online Pobierz PDF (12 Mb)

Opcja 2: Wersja drukowana (bezpłatnie!)

Gotowe, proszę o wysyłkę

Nowoczesne schody drewniane od A do Z

22.07.2020

Schody są elementem konstrukcyjnym budynku, służącym do komunikacji pionowej, pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. W budynkach mieszkalnych schody najczęściej są wylewane z betonu. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Alternatywą dla takich ciężkich i masywnych schodów będą schody drewniane na wymiar. Ich popularność nieustannie rośnie. Są łatwe w montażu i bardzo łatwo dostępne. Liczba firm zajmujących się ich produkcją jest naprawdę duża i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli i ciebie interesują schody drewniane na wymiar, ale w nowoczesnym wydaniu, mamy dla ciebie kilka propozycji.

 

Koszt schodów drewnianych wspornikowych

 

Wspornikowe schody z drewna są jednymi z najchętniej kupowanych na rynku. Wyróżniają się niecodziennym wyglądem. Zamocowane są bezpośrednio do ściany nośnej, zupełnie jak wystający z nich wspornik. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są bardzo wytrzymałe, łatwe w montażu i wygodne w chodzeniu. Ich niecodzienny wygląd robi naprawdę olbrzymie wrażenie na każdym, kto będzie miał okazję je zobaczyć. Schody wspornikowe nie posiadają czoła, co dodaje im lekkości i finezji. Jaka jest schody drewniane cena? Ich koszt uzależniony jest od kilku czynników, należy jednak przyjąć że cena za pojedynczy stopień rozpoczyna się od 100 do 150 złotych.

 

Schody z drewna ? czy trzeba o nie dbać?

 

Kolejne bardzo ważne zagadnienie, dotyczące użytkowania schodów drewnianych. O ile schody w okładzinie z płytek ceramicznych nie wymagają żadnych dodatków zabiegów konserwacyjnych, o tyle schody drewniane na wymiar wymagają pewnej troski i opieki. Jakiej? Najważniejsza czynność konserwująca to regularna pielęgnacja i  czyszczenie schodów. Chodzenie w nich w obuwiu może być dla nich groźne. Ostre ziarenka piasku oraz kamyki wbite w dolną część podeszwy mogą trwale uszkodzić powierzchnię drewna, tworząc w niej głębokie i bardzo nieestetyczne bruzdy i rysy. Ich późniejsze usunięcie będzie wymagać szlifowania schodów lub użycia specjalnego kitu stolarskiego, którym wypełnimy niedoskonałości. Po kilku latach intensywnego użytkowania, schody z drewna mogą również wymagać odświeżenia powłoki lakierniczej. Ta może zostać zdarta w efekcie chodzenia po schodach, jak również ich mycia mopem.

 

Producent schodów drewnianych ? kompleksowa realizacja

 

Wybierając firmę, której powierzymy wykonanie schodów, należy wybierać wykonawców, gwarantujących kompleksowe wykonanie usługi. Współpraca z takim wykonawcą powinna obejmować wszystkie czynności, które są niezbędne do wykonania schodów oraz ich późniejszego montażu. Należy przez to rozumieć wykonanie koniecznych pomiarów, stworzenie projektu schodów i jego przedstawienie klientowi, realizację zamówienia, transport schodów pod wskazany adres, a następnie ich zamontowanie w budynku, sprawdzenie i oddanie do użytkowania. Dobrze jeśli producent schodów drewnianych oferuje również możliwość zamówienia i zamontowania do nich poręczy zabezpieczającej. Taka balustrada jest elementem bezpieczeństwa, który powinien istnieć przy każdym rodzaju schodów, niezależnie od ilości stopni, które w nich występują.

 

Zainteresowany? Zostaw swój numer - odzwonimy

Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na politykę Prywatności i plików Cookies.